22 Mayıs 2019 Çarşamba

  Firmamız tarafından üretimi gerçekleştirilen; ödüllü tasarımcının ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Projesi…
Tasarımını Orhan Irmak’ın yaptığı, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nün yönlendirme levhalarının imalatını ve montajını gerçekleştiren firmamız XXI Dergisinin 2008 Kasım sayısında yer aldı. KKTC’de Güzelyurt/Kalkanlı bölgesinde yer alan kampus, 3000 dönümlük bir arazi üzerinde kurulu. Kampüste şu an 12 lisans programında yaklaşık 1000 öğrenciye eğitim veriliyor, 2012’de bu sayının 3500’e çıkması hedefleniyor.

 

      ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü için on farklı yönlendirme elemanı tasarlandı. On nesne, öncelikle araç yönlendirmeleri, yaya yönlendirmeleri ve bina isimleri olmak üzere kendi aralarında da üçe ayrılıyor. Kültür ve Kongre Merkezi ile İdari Bina gibi prestijli alanlardaki levhalara güneş enerjisi ile çalışan bir aydınlatma sistemi, üretimini yaptık. Bina isimliklerinde eloksallı alüminyum yüzey kullandık. Kampüs içerisinde “Buradasınız” şeklinde gösteren tüm kampüsün genel yönlendirme haritası var. Yön bulmak daha kolay hale geliyor. Tasarımının yenilikçi ve modern bir çerçevede bütünleşen levhaların üretimini ve montajını başarıyla tamamladık.

 

                              

Proje Tanımı: Kampus içi araç ve yaya yönlendirme sistemleri tasarımı

Proje Tasarımı: Orhan Irmak Tasarım

İşveren: ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü

Üretici: Başkent Reklam

Kullanılan Malzemeler: Alüminyum düz ve perfore levha, alüminyum profil, statik boya, vinil folyo kesim ve dijital baskı; güneş panelli bina isimliklerinde solar paneller, akü ve led aydınlatma sistemi.


   15.12.2008 Tüm Haberler